مطالب مرتبط

بلغور جو دوسر بهتر است یا گندم؟

بلغور جودوسر یا گندم؟ کدام بهتر است؟ تفاوتهای بلغور جودوسر و پرک گندم چیست؟

در همین ابتدای کار به ما بگویید شما کدام را انتخاب می‌کنید؟ پرک جو یا گندم؟ فواید جودوسر بر کسی پوشیده نیست. همه ما می‌دانیم که پرک جو دوسر پر از پروتئین و فیبر است و برای بدن خواص زیادی دارد. اما گندم چطور؟ آیا بلغور گندم فایده‌ای برای بدن دارد؟ و اگر بله، چه فایده‌ای؟ با خواندن این مقاله بلغور گندم را بیشتر می‌شناسید و همینطور، متوجه تفاوت پرک جو دوسر و بلغور گندم خواهید شد.

تفاوت بلغور جودوسر و گندم

گندم و جو هردو جزو غلات باارزش هستند و فواید خاص خود را به بدن می‌رسانند. بلغور گندم یکی از منابع عالی برای دریافت پروتئین گیاهی است. این بلغور، فیبر و چربی‌های سالم دارد و در کنار این دو، مواد معدنی مانند منیزیم، روی، اسید فولیک، پتاسیم و فسفر را نیز در خود جای داده است. گندم و بلغور آن، یکی از پرکاربردترین دانه‌ها در دستورات آشپزی هستند. از پخت حلیم گرفته تا انواع اقسام نان و کیک! اگر پرک گندم را مصرف کنید، هضم غذاها برای‌تان راحت‌تر خواهد بود، خواب بهتری خواهید داشت، گردش خونتان بهبود پیدا خواهد کرد و مانع از ابتلا به بیماری‌های مزمن خواهد شد.

از نظر ظاهری بلغور جودوسر و گندم کاملا با یکدیگر متفاوت‌اند. دانه‌های جو هنگام برداشت، رنگ قهوه‌ای‌ دارند. خوشه‌های گندم اصولا کوتاه قدتر از خوشه‌های جو هستند.

از طرف دیگر بلغور جودوسر نیز یکی از منابع عالی برای دریافت فیبر و پروتئین است. با مصرف جودوسر و نوع پرک آن، می‌توانید وزنتان را کنترل کنید، با سرطان مبارزه می‌کنید، استخوان‌های‌تان محکم‌تر می‌شود، ریزش موها متوقف می‌شود و هزاران فایده دیگر به بدنتان می‌رسانید.

پس در بحث جودوسر یا جوانه گندم، کدام یک پیروز است؟ باید بگوییم که جودوسر و گندم هر دو مواد مغذی خوبی دارند. اما ارزش غذایی جودوسر یا بلغور جودوسر، بالاتر از گندم است. بلغو جو دو سر فیبر بیشتری نسبت به گندم دارد. اما از طرف دیگر، بلغور گندم پروتئین بیشتری نسبت به جودوسر دارد.

جدول ارزش غذایی بلغور جودوسر و گندم

برای اینکه بتوانید مقایسه ارزش غذایی گندم و جو را انجام بدهید. جدول ارزش غذایی هر دو را برای‌تان آورده‌ایم. با یک مقایسه، متوجه می‌شوید که هر دو، از نظر ارزش غذایی تقریبا برابر هستند. با این تفاوت که جودوسر، فیبر بیشتری دارد.

گندمجودوسر
کالری332کیلوکالری354 کیلوکالری
کربوهیدرات74.48 گرم73.48 گرم
پروتئین9.61گرم12.48 گرم
چربی1.95 گرم2.30 گرم
فیبر13.1 گرم17.30 گرم

بیشتر بخوانید: کالری جو دوسر پرک چقدر است؟

کدام یک را مصرف کنیم؟ پرک جودوسر یا پرک گندم؟

همه چیز بستگی به شما دارد! کالری جودوسر از گندم بیشتر است. به همین دلیل، اگر برای صبحانه جودوسر نوش جان کنید، انرژی بیشتری برای گذراندن روز خواهید داشت. به صورت کلی با مقایسه جدول ارزش غذایی جودوسر و گندم، متوجه می‌شویم که بلغور جودوسر، ارزش غذایی بالاتری نسبت به گندم دارد.

برای اینکه بدانید مصرف کدام یک برای شما مناسب‌تر است، می‌توانید از متخصص تغذیه مشورت بخواهید. از یک متخصص تغذیه بخواهید با توجه به وضع سلامتی بدن شما، مشخص کند باید در برنامه غذایی خود سهم بیشتری به بلغور جو دوسر بدهید یا گندم. اما اگر می‌خواهید گندم را انتخاب کنید، بهتر است سراغ نوع سبوس‌دار آن بروید.

حالا یک بار دیگر از شما می‌پرسیم، پرک جو یا گندم پرک؟ کدام یک انتخاب شماست؟ همانطور که در مقاله خواندید، ارزش غذایی هر دو دانه‌های بالا تقریبا یکسان است. شما می‌توانید گندم یا جو را در تهیه نان و غذاهای دیگر جایگزین یکدیگر کنید. اینکه کدام را انتخاب می‌کنید، بستگی به سلیقه خودتان دارد.

سبد خرید
اسکرول به بالا