مطالب مرتبط

جو دوسر و یبوست؛ آیا پرک جو دوسر باعث یبوست می‌شود؟

جو دوسر و یبوست رابطه درمان دارند و به علت فیبر بالای موجود در جو دوسر، میتوان از آن برای درمان یبوست استفاده کرد.

یبوست یکی از شایع‌ترین بیماری‌های گوارشی است که بر اثر کمبود فیبر در بدن پیش می‌آید. پس، برای جلوگیری از ابتلا به این بیماری، باید مواد غذایی را مصرف کرد که فیبر دارند. میوه‌ها، سبزیجات و بعضی از غلات، فیبر دارند و باید به صورت منظم و به وفور در برنامه غذایی ما باشند تا از ابتلا به یبوست، پیشگیری کنند. یکی از غلات پرفیبر، جودوسر است. در این مقاله می‌خواهیم درباره جو دوسر و یبوست صحبت کنیم. با فدوکس همراه باشید.

درمان یبوست با جو دوسر

زمانی که بحث درمان یبوست پیش می‌آید، به سراغ مواد غذایی بروید که فیبر دارند و با همان فیبر، آب را در بدن نگه می‌دارند. جو دوسر تنها غله پر از فیبر است که به درمان یبوست کمک می‌کند. جو دوسر هر دو نوع فیبر، یعنی محلول و نامحلول را دارد. این فیبر نامحلول جو دوسر است که یبوست را درمان می‌کند. این فیبر، با تنظیم دستگاه گوارش و بهبود فعالیت روده‌ها، باعث می‌شود به یبوست دچار نشوید یا آن را درمان کنید. اگر روزانه 20 تا 35 گرم جودوسر نوش جان کنید، دیگر به بیماری‌های ناخوشایندی مانند یبوست دچار نخواهید شد.

آیا یبوست در بارداری را می‌توان با جو دوسر درمان کرد؟

یکی از مواردی که مادران باردار بسیار با آن درگیر هستند، یبوست در این دوران است. به علت مصرف قرص آهن در دوران بارداری، مادران مستعد ابتلا به یبوست‌اند. همانطور که گفتیم جودوسر، فیبر فراوانی دارد و برای درمان این بیماری موثر است. مصرف به اندازه جودوسر می‌تواند به درمان یبوست در مادران باردار نیز کمک کند. البته، اگر مادر باردار دچار بیماری سلیاک است یا سابقه این بیماری را داشته، نباید جودوسر بخورد. در این موارد، با مصرف سبزیجات و میوه‌های متنوع، درمان یبوست را در پیش بگیرید.

چرا به یبوست دچار می‌شویم؟

چون برنامه غذایی‌تان کامل نیست و میوه و سبزیجات جایی در آن ندارند. یکی دیگر از دلایل ابتلا به یبوست، نخوردن آب کافی است. زمانی که به اندازه کافی فیبر در برنامه غذایی‌تان نباشد، روده‌ها خشک می‌شوند و حرکت مدفوع را کند می‌کنند. همین کند شدن حرکت مدفوع، شما را به یبوستی آزاردهنده مبتلا می‌کند. به غیر از نخوردن آب کافی و نبود فیبر در برنامه غذایی، دلایلی دیگری نیز باعث ابتلا به این بیماری ناخوشایند می‌شود. دلایلی مانند:

  • نگه داشتن مدفوع و به موقع دستشویی نرفتن؛
  • تحرک کم بدن؛
  • سندروم روده تحریک‌پذیر.

بعضی وقت‌ها به خاطر تغییر در سبک زندگی دچار یبوست می‌شوید. مثلا به مسافرت می‌روید و یک روز تمام، آب یا میوه در دسترس ندارید یا باردار می‌شوید. این تغییرات ناگهانی، سبک زندگی و شرایط بدنی شما را تغییر می‌دهد و دچار یبوست می‌کند.

آیا پرک جو یبوست ایجاد می‌کند؟

مصرف بیش از اندازه جو دوسر باعث ایجاد نفخ و احتباس گاز در روده‌ها می‌شود. همچنین ممکن است باعث انسداد روده‌ شود. پس، در مصرف پرک جو دوسر باید حد تعادل را رعایت کنید. جو دوسر فیبر زیادی دارد و مصرف بیش از اندازه آن، باعث دردسرهایی برای روده و دستگاه گوارش می‌شود. بیماری‌های مانند کرون، سندرم روده تحریک پذیر، دیورتیکولیت، کولیت اولسراتیو همگی از عوارض مصرف بیش از اندازه جودوسر هستند.

درست است که فیبر و جو دوسر به درمان یبوست کمک می‌کنند، اما نباید در مصرف آن زیاده‌روی کنید. بهتر است از دکتر تغذیه خود بخواهید تا میزان مناسب جودوسر را در برنامه غذایی‌تان وارد کند. با این کار، بدون نگرانی می‌توانید از خواص جودوسر برای دستگاه گوارش، سلامتی بدن، پوست و مو بهره ببرید و از عوارض احتمالی آن دوری کنید.

جودوسر و یبوست رابطه درمانی دارند. یعنی پرک جو دوسر می‌تواند یبوست را درمان کند. چرا که فیبر زیادی دارد. اما به خاطر بسپارید که نباید در مصرف هیچ ماده غذایی زیاده‌روی کنید. پرک جو دوسر نیز از این قاعده مستثنا نیست. همیشه حد اعتدال را رعایت کنید تا سالم بمانید و دچار هیچ بیماری نشوید. یادتان نرود که هر روز به اندازه کافی آب بنوشید و سبزیجات و میوه بخورید تا دچار درد یبوست نشوید. برای خرید جو دوسر پرک، محصولات ارگانیک فدوکس را به شما پیشنهاد می‌کنیم که فاقد هر گونه مواد مضر هستند و سلامتی را برای شما به ارمغان می‌آورند.

سوالات متداول

آیا جو دوسر باعث یبوست می‌شود؟

جودوسر و یبوست رابطه درمانی دارند. یعنی پرک جو دوسر می‌تواند یبوست را درمان کند.

آیا پرک جو نفخ دارد؟

مصرف بیش از اندازه پرک جو باعث ایجاد نفخ و احتباس گاز در روده‌ها می‌شود.

سبد خرید
اسکرول به بالا