مطالب مرتبط

آیا مصرف جو دوسر در بارداری مفید است؟

در دوران بارداری هرچه می‌خورید، فقط روی بدن خودتان تاثیر نمی‌گذارد و جنین نیز از فواید یا مضرات آن بی‌نصیب نمی‌ماند. بنابراین، مهم است که چه می‌خورید و چه نمی‌خورید. در این دوران هرچه تغذیه سالم‌تر و مغذی‌تری داشته باشید، نوزادی سالم‌تر به دنیا خواهید آورد و خودتان نیز سریع‌تر از وضعیت دوران بارداری بهبود پیدا می‌کنید. به‌همین منظور، در این مقاله قصد داریم درباره خواص جو دوسر در بارداری صحبت کنیم. می‌خواهیم بدانیم آیا مصرف جو دوسر در بارداری مفید است یا خیر. با فدوکس همراه باشید.

آیا مصرف جو دوسر در بارداری بی‌خطر است؟

برای جواب دادن به این سوال، اول این اصل را به شما یادآوری می‌کنیم: اصل افراط و تفریط را رعایت کنید. یعنی چه؟ یعنی اگر تعادل را در مصرف همه مواد غذایی رعایت کنید، همیشه تنی سالم خواهید داشت. درباره جو دوسر نیز این موضوع صدق می‌کند.

اگر مصرف جو دوسر در بارداری به اندازه باشد و حد اعتدال را رعایت کنید، نه تنها مشکلی برای شما و جنین پیش نخواهد آمد، بلکه فواید زیادی نیز به بدنتان رسانده‌اید. البته یادتان نرود، اگر به گلوتن حساسیت دارید، بهتر است جو دوسری را بخرید که روی آن نوشته شده فاقد گلوتن! می‌دانید که هرچه بدن شما سالم‌تر باشد، جنین وضعیت بهتری خواهد داشت.

مشاهده قیمت و خرید جو دوسر پرک فدوکس در بسته‌های 500 و 250 گرمی

مصرف جو دوسر در بارداری چه سودی برای مادر دارد؟

همانطور که گفتیم، اگر به گلوتن حساسیت ندارید، مصرف به اندازه جو دوسر در بارداری، برای مادر بسیار مفید است. اما این فواید دقیقا چه چیزهایی هستند و جودوسر برای بدن مادر چه سودی دارد؟ در ادامه بخوانید:

1. دفع مایعات اضافی

چیزی که مادران باردار را در این دوران آزار می‌دهد، باد کردن یا به اصطلاح پف کردن صورت و پاهاست. به طوری که بسیاری از مادران نمی‌توانند کفش‌های عادی دوران قبل از بارداری خود را بپوشند.

محققان معتقدند که خاصیت دیورتیک جودوسر، نمی‌گذارد آب در بدن حبس شود. جو دوسر از احتباس آب در بدن جلوگیری می‌کند و نمی‌گذارد پاها یا صورت مادر باردار پف کند و او را آزار بدهد.

2. کنترل میزان قند خون

دیابت بارداری یکی از خطراتی است که مادر و جنین را تهدید می‌کند. زمانی که مادر دچار دیابت بارداری شود، جنین با اضافه وزن بیش از حد به دنیا می‌آید.

این نوع دیابت، خطرات دیگری برای خود مادر نیز دارد. اگر به دیابت بارداری مبتلا هستید، جودوسر یکی از مواد غذایی است که به کنترل قند خونتان کمک می‌کند. جو دوسر خاصیت گلیسمی کمی دارد و همین امر باعث می‌شود میزان قند خون را کنترل کند.

3. کاهش بیماری‌های قلبی و عروقی و بهبود دستگاه گوارش

مصرف غذاهای پر فیبر، شما را از خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی دور نگه می‌دارد. جو دوسر یکی از مواد غذایی پر فیبر است.

با خوردن جو دوسر در بارداری، می‌‌توانید از ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی دوری کنید. پرفیبر بودن جودوسر خاصیت دیگری نیز دارد. مصرف پرک جو دوسر، حرکات روده را کاهش می‌دهد. با همین کار، نمی‌گذارد مادر باردار به یبوست یا بواسیر مبتلا شود.

4. رفع نقص لوله عصبی

یکی از نگرانی‌های خانم‌ها باردار، ایجاد نقص لوله عصبی در جنینشان است. برای دوری از این مشکل، مادران باید اسیدفولیک مصرف کنند. جودوسر منبع خوبی از اسیدفولیک است. جو دوسر برای زنان باردار، اسیدفولیک خون را تنظیم و از ایجاد این نقص، جلوگیری می‌کند.

بیشتر بخوانید: «حساسیت به جو دوسر؛ آیا جو دوسر حساسیت‌زاست؟»

آیا مصرف بیش از اندازه پرک جو دوسر در بارداری ضرر دارد؟

همانطور که گفتیم، مصرف بیش از اندازه هر چیزی ضرر دارد. پس در دوران بارداری، باید تا جایی که می‌توانید حد تعادل را رعایت کنید. هرچیزی دوست دارید بخورید، اما به اندازه. یادتان نرود حتی افزایش وزن بیش‌ از حد نیز در دوران بارداری ضرر دارد.

اگر سابقه بیماری سلیاک دارید، از مصرف جو دوسر خودداری کنید. چرا که خوردن آن در صورت ابتلا به بیماری سلیاک، ممکن است منجر به سقط جنین شود. در شرایط عادی، مصرف زیاد جودوسر برای زنان باردار، موجب نفخ، گرفتگی شکم و ایجاد گاز می‌شود.

به طور کلی خوردن «جو دوسر در بارداری» بی‌خطر است. اگر دوست‌دار اوت‌میل‌ها و پرک جو دوسر هستید، برای مصرف آن با پزشک خود مشورت کنید. از او بخواهید میزان بدون خطر جودوسر را برای‌تان مشخص کند تا با خیال راحت، از خوردن آن لذت ببرید.

جو دوسر برای زنان باردار فواید زیادی دارد، به شرطی که بیش از حد خورده نشود. پیشنهاد ما به شما، استفاده از فرآورده‌های جو دوسر فدوکس است که از مواد اولیه ارگانیک تهیه شده و مصرف آن مشکلی برای مادران و جنین ایجاد نمی‌کند.

قیمت و خرید اوتمیل های آماده فدوکس، میان‌وعده‌های فوری 3 دقیقه‌ای جو دوسر!

سبد خرید
اسکرول به بالا