مطالب مرتبط

مصرف جو دوسر در دوران شیردهی چه فوایدی دارد؟

مصرف جو دوسر در دوران شیردهی میتواند به افزایش شیر مادر کمک کند، اما نباید در مصرف آن زیاده‌روی کرد.

شیر مادر بهترین ماده غذایی برای نوزادان است. رشد ذهنی و جسمی کودک وابسته به کیفیت شیر مادر است. به همین خاطر، نوع تغذیه مادران در زمان شیردهی، بسیار مهم است. در این مطلب می‌خواهیم درباره مصرف جو دوسر در دوران شیردهی صحبت کنیم. به نظر شما مصرف پرک جو دوسر در زمان شیردهی کار درستی است؟ جواب این سوال را در ادامه بخوانید.

آیا مصرف جودوسر در دوران شیردهی کار درستی است؟

در مقاله «مصرف جو دوسر در بارداری»، به اصل تعادل اشاره کردیم. گفتیم برای خوردن تمام مواد غذایی، باید اصل افراط و تفریط را رعایت کنید. در دوران شیردهی نیز همینطور است.

جو دوسر به افزایش شیر مادر کمک زیادی می‌کند. اما نباید در مصرف آن زیاده‌روی کنید. چرا که باعث احتباس گاز در روده‌ها و اختلال در سیستم گوارش می‌شود. همینطور، اگر خوب جویده نشود، روده را مسدود می‌کند.

مادرانی که به گلوتن حساسیت دارند، بهتر است قبل از مصرف جودوسر با پزشک خود مشورت کنند. مادران شیردهی که سابقه ابتلا به بیماری سلیاک داشته‌اند نیز مجاز به مصرف جودوسر نیستند. به غیر از این دو دسته، بقیه مادران شیرده می‌توانند با خیال راحت و به اندازه متعادل، از جودوسر برای بیشتر کردن شیر و بالا بردن کیفیت آن استفاده کنند. 

خواص مصرف جودوسر در دوران شیردهی را بشناسید!

خوردن پرک جو دوسر در دوران شیردهی، به مادرانی توصیه می‌شود که شیر زیادی ندارند یا کیفیت شیرشان پایین است. اما به غیر از این دوفایده، مصرف جودوسر خواص دیگری نیز دارد. در ادامه خواص جو دوسر در دوران شیردهی را بخوانید:

1. تولید هورمون اکسی توسین

هورمون اکسی توسین، همان هورمونی است که به تولید شیر در سینه مادر کمک می‌کند. هرچه این هورمون منظم‌تر و بیشتر کار کند، مادر شیر بیشتری خواهد داشت. جودوسر میزان تولید این هورمون را در بدن بیشتر می‌کند.

وظیفه هورمون اکسی توسین، تنها افزایش شیر مادر نیست؛ بلکه این هورمون، باعث ایجاد ارتباط عاطفی بین مادر و فرزند می‌شود و به بهبود فقر آهن یا کم‌خونی نیز کمک می‌کند.

2. رساندن مواد مغذی به بدن

جودوسر سرشار از مواد مغذی است. این نوع جو پروتئین، ویتامین و مواد معدنی مانند آهن، روی، منگنز و کلسیم دارد. جودوسر یک منبع عالی برای فیبر محلول است. در کنار همه این‌ها، جودوسر ویتامین B دارد که به افزایش انرژی، بهبود خلق‎و‎خو، مبارزه با خستگی، اضطراب، استرس و افسردگی کمک می‌کند.

همان‌طور که در مقدمه گفتیم، مواد غذایی روی شیر تاثیر دارد که مادر مصرف می‌کند. با مصرف جودوسر، کیفیت شیر مادر افزایش یافته و نوزاد تغذیه‌ای سالم و پر از مواد مغذی خواهد داشت.

بیشتر بخوانید: نکات مهم درباره شروع تغذیه نوزاد

3. بهبود افسردگی بعد از بارداری

افسردگی بعد از بارداری برای برخی از مادران بسیار دردسرساز است. مصرف بعضی از مواد غذایی به مادر کمک می‌کند تا خلق‌وخوی بهتری داشته باشد. جودوسر خاصیت صد افسردگی دارد. به همین خاطر مصرف آن را به مادرانی توصیه می‌کنیم که افسردگی پس از بارداری دارند.

4. بهبود شرایط دستگاه گوارش

فیبر زیادی که در جودوسر وجود دارد، باعث بهبود شرایط دستگاه گوارش می‌شود. به همین دلیل مادران شیرده می‌توانند برای دوری از بیماری یبوست و دیگر بیماری‌های دستگاه گوارش، مصرف جودوسر را در نظر بگیرند. البته همانطور که در ابتدا گفتیم، باید حد تعادل را رعایت کنید. مصرف بیش از اندازه جودوسر در شیردهی، باعث نفخ معده و احتباس گاز می‌شود.

خرید و قیمت جو دوسر پرک فوری و معمولی فدوکس در بسته‌های 500 و 250 گرمی

چطور جو دوسر را به تغدیه دوران شیردهی اضافه کنیم؟

خواص جو دوسر در شیردهی را خواندید. حالا باید جودوسر را وارد برنامه‌ غذایی‌تان بکنید. شما می‌توانید به راحتی از سایت فروشگاه فدوکس، جودوسر سفارش بدهید و در منزل آن را دریافت کنید.

پس تهیه جودوسر اصلا کار سختی نیست. برای وارد کردن آن به برنامه غذایی‌تان، می‌توانید محصولاتی را تهیه کنید که حاوی جودوسر هستند.

اوتمیل‌های آماده، روشی 3 دقیقه‌ای برای جذب خواص جو دوسر پرک!

حالا که با خواص جو دوسر در دوران شیردهی آشنا شدید، احتمالا علاقه‌مند شدید که این ماده غذایی را در سبد تغذیه خود جا دهید.

اما شاید زمان کافی را برای آماده‌سازی غذاها و میان‌وعده‌های حاوی جو دوسر پرک نداشته باشید. اگر با چنین مشکلی مواجه هستید، خرید اوتمیل های آماده فدوکس، راه حل شماست.

اوتیمل‎‌های آماده فدوکس، میان‌وعده‌های فوری جو دوسر پرک هستند که تنها در عرض 3 دقیقه آماده خوردن می‌شوند.

  • خرما و بادام،
  • خرما و پسته، 
  • عسل و بادام،
  • عسل و پسته،
  • وانیل،
  • دارچین،
  • ماسالا
  • و زنجبیل

8 طعم مختلف اوتمیل‌های آماده این برند هستند که راهی میانبر را برای بهره بردن از خواص جو دوسر پرک در اختیار شما قرار می‌دهند!

خرید و قیمت اوتمیل های آماده فدوکس در 8 طعم مختلف

سخن آخر

حالا جواب سوال اول مقاله را می‌دانید. مصرف «جو دوسر در دوران شیردهی» را بدون هیچ نگرانی آغاز کنید. فقط در خوردن آن، افراط نکنید. اگر برای صبحانه اوت میل نوش جان می‌کنید، آن را خوب بجوید تا در روده باقی نماند و روده را مسدود نکند. پرک جو دوسر در دوران شیردهی، خواص زیادی برای بالا بردن کیفیت و میزان شیر مادر دارد. پیشنهاد ما به شما استفاده از فرآورده‌های جو دوسر و پرک جو دوسر فدوکس است که به دلیل ارگانیک بودن، محصولی کاملا سالم و مناسب برای تغذیه مادران عزیز است.

سبد خرید
اسکرول به بالا